İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HAKKIMDA

Doç.Dr. Serdar Nurmedov

1976 yılında Türkmenistan’da dünyaya gelen Serdar Nurmedov, ilk ve orta öğrenimini Türkmenistan’da tamamladı. Lise eğitimini Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra eğitimine 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etti ve 2002 yılında Tıp Doktoru ünvanını aldıktan sonra  2003’de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda asistanlık eğitimine başladı ve 2009 yılında Psikiyatri Uzmanı oldu.

Asistanlık eğitimi sırasında, 2 yıl süreyle ‘Bilişsel Davranışçı Terapisi’ eğitimi aldı. Ayrıca “TSSB Tedavisinde Karşılaşılabilecek Güçlükleri Değerlendirme, Yordama ve Aşma: Travmanın Türüne Özgü Bilişsel-Davranışçı Müdahaleler Geliştirme”, “Alkole Tekrar Başlamak Önlenebilir Mi? Bilişsel-Davranışçı Grup Terapisi”, “Öfkenin Değerlendirilmesi ve Tedavisi” dahil birçok eğitimi tamamlamıştır.

Asistanlık eğitimine başladığı ilk günden itibaren bağımlılık alanında çalışmaya başlayan Serdar Nurmedov bu alanda birçok eğitime katılmış, Hollanda, Rusya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti ve ABD’de devlet ve özel bağımlılık merkezlerinde gözlemci olarak bulunmuştur.

Uzmanlık tezini  alkol bağımlılığı üzerine yapan Serdar Nurmedov’un bağımlılık alanında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınladığı bilimsel makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde yaptığı sunumları, aldığı ödülleri ve bir kitabı bulunmaktadır. Ayrıca birden fazla kitapta bölüm yazarı olarak yer almıştır.

Başta bağımlılık, beyin görüntüleme araştırmaları olmak üzere nörobilim,  şizofreni, duygu durum bozuklukları ve kaygı bozuklukları ilgi alanlarıdır.

Türk dili dışında çok iyi derecede Rusça ve İngilizceye hâkim olan Serdar Nurmedov’un ana dili Türkmence’dir.