İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakkımda

1976 yılında Türkmenistan’da doğan Serdar Nurmedov, ilk ve orta öğrenimini Türkmenistan’da tamamladı. Lise eğitimini Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 2002 yılında bitirdi.  2003’de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda asistanlık eğitimine başladı ve 2009 yılında psikiyatri uzmanlığını aldı.

Asistanlık eğitimi sırasında, 2 yıl süreyle ‘Bilişsel Davranışçı Terapisi’ eğitimi aldı. Ayrıca “TSSB tedavisinde karşılaşılabilecek güçlükleri değerlendirme, yordama ve aşma: travmanın türüne özgü bilişsel-davranışçı müdahaleler geliştirme”, “alkole tekrar başlamak önlenebilir mi? bilişsel-davranışçı grup terapisi”, “öfkenin değerlendirilmesi ve tedavisi” gibi eğitimleri de almıştır.

Asistanlık eğitimine başladığı ilk günden itibaren bağımlılık alanında çalışmaya başlayan Serdar Nurmedov bu alanda birçok eğitime katılmış, Hollanda, Rusya ve ABD’de devlet ve özel bağımlılık merkezlerinde gözlemci olarak bulunmuştur.

Uzmanlık tezini `alkol bağımlıları` üzerine yapan Serdar Nurmedov’un bağımlılık alanında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınladığı bilimsel makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde yaptığı sunumları, aldığı ödülleri ve bir kitabı bulunmaktadır.

Başta bağımlılık, beyin görüntülemesi, nörobilim olmak üzere şizofreni, duygu durum bozuklukları ve kaygı bozuklukları ilgi alanlarıdır.

Çok iyi derecede Rusça ve İngilizceye hâkim olan Serdar Nurmedov evli ve 4 kız çocuğu babasıdır.